VK 28.01D
Velikiy
18
7
| Craft ID | |
| Revision | 1 |
| Parent | |
| Original |
German Light Tank (my first tank in 2022)
Specifications
| Length | 6.5 m |
| Width | 2.25 m |
| Height | 1.75 m |
| Weight | 6.244 t |
| Toughness | 2810 |
| Offense | 170 |
| Defense | 1690 |
| Thrust | 23200 |
| Output | 850 |
| Cost | Coin 7000 / Gold 0 |
| App Version | 1.3.2 |